Jak dbamy o środowisko

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. To znaczy, że poważnie podchodzimy między innymi do kwestii ochrony środowiska naturalnego. W tym tekście opowiemy o wyzwaniach, których z dumą podejmujemy się na co dzień i jak przekłada się to na przyszłość naszej planety.

Zrównoważone połowy – zrównoważony rozwój

To zawsze był dla nas priorytet – od początku istnienia firmy nawiązujemy współpracę z dostawcami, którzy prowadzą połowy zgodne z normami określonymi poprzez certyfikaty takie jak np. Global G.A.P.

Oznakowany produkt to ważna informacja dla konsumenta, mówiąca o tym, że ryba, którą kupuje – pochodzi z hodowli zrównoważonej, ograniczającej negatywny wpływ na środowisko, a także dbającej o lokalną społeczność. Dzięki temu, świadomy konsument – może znacznie łatwiej i bez obaw podjąć decyzję o zakupie odpowiedzialnie hodowanych ryb i owoców morza.

Certyfikat Global G.A.P. dotyczy całego łańcucha produkcyjnego. Określa dozwolone środki ochrony i połowu lub hodowli ryb, gospodarki odpadami, a przy tym ma na względzie bezpieczeństwo środowiska naturalnego i dobro pracowników zaangażowanych w produkcję. Nadanie certyfikatu wiąże się również z możliwością wykorzystywania oznakowania GGN (Global Gap Number), dzięki któremu konsumenci mogą sprawdzić z jakiego obszaru poławiane są ryby. Numer nadany dla naszych dzikich  łososi wędzonych na zimno w dymie klonowym to FAO61.

Posiadamy również certyfikat BIO. Logo produkcji ekologicznej jest widoczne na produktach, które uzyskały certyfikat produkcji ekologicznej wydawany przez upoważnioną jednostkę certyfikującą lub organ kontroli. Oznacza to, że takie wyroby muszą spełniać surowe warunki dotyczące metody produkcji, przetwarzania, transportu i przechowywania. Wymogiem otrzymania odznaczenia jest wykorzystywanie co najmniej 95 proc. składników ekologicznych.

Ochrona środowiska

W naszych zakładach produkcyjnych inwestujemy w infrastrukturę, która pozwala nam coraz lepiej chronić środowisko. Nasze fabryki zużywają coraz mniej wody i elektryczności.

Używamy przyjaznych dla środowiska opakowań, które mogą być poddane procesowi recyklingu.

Wprowadziliśmy plan redukcji papierowych opakowań. Pomysł był świetny i został przyjęty z wielkim entuzjazmem, ale w ramach testów postanowiliśmy wprowadzić nowe, ekologiczne opakowania dla wybranego produktu. 

Zmianę opakowań rozpoczęliśmy od łososi wędzonych na zimno. Nowy, transparentny projekt, pozbawiony papierowej koperty, pozwala na szybkie dostrzeżenie naturalnych atutów łososia SuperFish. Bardzo się cieszymy, że przy okazji rezygnacji z papierowych kopert zrealizowaliśmy ważny cel ekologiczny,  bo ograniczyliśmy zużycie drzew na produkcję papieru. Na początku zakładaliśmy, że uratujemy blisko 272 drzewa, ale popularność naszych łososi pozwala nam zakładać, że będzie to większa liczba.

Nie kryjąc dumy śpieszymy z ciekawostką, że na 1 hektarze lasu rośnie ok. 300 drzew! To znaczy, że wspólnie z Wami uratowaliśmy już prawie hektar lasu!

Jesteśmy na dobrej drodze do zastąpienia wszystkich naszych papierowych opakowań.

Zostaw komentarz